„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

Operacja pn. „Stworzenie przedsiębiorstwa i marki ORTIZE Małgorzata Gryla”
mająca na celu stworzenie przedsiębiorstwa i marki ORTIZE poprzez zakup środków trwałych niezbędnej do produkcji, sprzedaży kulek
zapachowych i nadruku etykiet w terminie do złożenia wniosku o płatność ostateczną współfinasowana jest ze środków Unii Europejskiej
w ramach poddziałania 19.2. Wsparcia na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Przewidywane wyniki operacji: powstanie firmy — świadczącej usługi sprzedaży i produkcji kulek zapachowych oraz nadruku etykiet.

Środki na realizację operacji pozyskano za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Perła Jury”.
Przewidywane wyniki operacji: powstanie przedsiębiorstwa i marki ORTIZE oraz zakup środków trwałych.

www.ortize.pl    |    telefon: +48 517 607 458; 880 331 120  |    email: sklep@ortize.pl

Jesteś tutaj: BLOG Silica gel ze wskaźnikiem adsorpcji. Wskaźnik zużycia.

Silica gel ze wskaźnikiem adsorpcji. Wskaźnik zużycia.

Jak długo działa silica gel? Odpowiedź jest dosyć prosta. Pochłaniacz wilgoci w postaci żelu krzenionkowego popularna nazwa to silika gel, działa tak długo, aż możliwości pochłaniania wilgoci ulegną nasyceniu. Kiedy to nastąpi? Można oczywiście to wyliczyć biorąc pod uwagę wiele czynników, które mają wpływ na efektywne dobranie odpowiedniej gramatury pochłaniacza wilgoci. Bierze się pod uwage m.in.: wilgotnośc powietrza, temperaturę, wielkość opakowania, rodzaj pochłaniacza itd. itp. Aby tokładnie stwierdzić czy środek jest już na końcu swojej pracy musielibyśmy go dokładnie ważyć przed pracą oraz w trakcie pracy.

Jest na to lepszy sposób. Można zastosowac pochłaniacz wilgoci silica gel ze specjalnymi kolorowymi kuleczkami, które zmianiają swoją barwę w zależności od stopnia adsorpcji wilgoci. Kuleczki, które proponujemy mają barwę pomarańczową. Podczas swojej pracy barwa kuleczek zmienia się z pomarańczowej (żółtej) na różową, bordową, aż do ciemnozielonej, gdzie następuje koniec pracy. Funkcja taka jest nazwana przez nas START/STOP. Gdzie wizualnie możemy ocenić jednoznacznie czy saszetka jest już na końcu swojej pracy.

Wyróżnić należy dwia rodzaje saszetek ze wskaźnikem odsorpcji:

  1. Ekonomiczna - gdzie w saszetce znajduje się około 8-10% kuleczek pomarańczowych (żótych) pozostałe kuleczki są standardowe (przeźroczyste). Ilość kuleczek pomarańczowych jest wystarczająca, aby dostrzec, kiedy saszetka kończy swoją pracę.
  2. Premium - gdzie w saszetce znajduje się 100% kuleczek pomarańczowych (żółtych). Dzięki czemu obraz pracy saszetek, jest jeszcze bardziej jednoznaczy.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez doneta.pl