www.ortize.pl    |    telefon: +48 517 607 458; 880 331 120  |    email: sklep@ortize.pl

Jesteś tutaj: BLOG

BLOG

Środek na problem z wilgocią

Środek na problem z wilgocią

Każdy z nas czasem ma różne problemy. Szukamy wtedy rozwiązań. Środek na problem z wilgocią to pochłaniacze wilgoci w postaci żelu krzemionkowego (silica gel), glinki bentonitowej lub na bazie chlorku wapnia.

W zależności, czy taki środek na walkę z wilgocią ma rozwiązać problem w szeroko pojętym przemyśle, czy też mamy problem z wilgocią bo np. smartfon wpadł nam do wody możemy zaproponowac Państwo odpowiedni osuszacz wilgoci.

Więcej informacji na blogu.

Silica Gel - Żel Krzemionkowy. Co to jest?

Silica Gel - Żel Krzemionkowy. Co to jest?

Silica Gel - Żel Krzemionkowy - jest naturalnie występującym minerałem poddanym oczyszczeniu oraz przetworzeniu do postaci granulatu.

Osuszacz w postaci żelu krzemionkowego jest wysoce aktywnym materiałem adsorpcyjnym.

Adsorpcja do 35% swojej wagi w parze wodnej.

Ta wydajność absorpcji jest około 30 razy większa niż w przypadku typowych glinek pochłaniających wilgoć, co sprawia, że ​​żel krzemionkowy jest preferowanym wyborem, gdy ważnymi czynnikami są waga lub wydajność.

Nie zawierają szkodliwych związków chemicznych.

Dlaczego żel krzemionkowy w saszetkach?

Dlaczego żel krzemionkowy w saszetkach?

Żel krzemionkowy jest w postaci maleńkich kuleczek najczęściej o wymiarach 1-3mm. Zabezpieczenie produktów „kuleczkami” bez saszetek powoduje rozproszenie się „kuleczek” po całym opakowaniu, wymieszaniu się często z produktem, który ma zabezpieczyć. Odmierzenie odpowiedniej ilości jest bardzo utrudnione. Przeciwieństwem są saszetki, które zabezpieczają kulki przed wypadaniem i mieszaniem się z produktem. Saszetki mają dokładnie odmierzoną wagę np. 0,5 g; 1,0 g; 2,0 g; 5,0 g, aż do 1 kg lub też pod indywidualne potrzeby Klienta. Dzięki czemu wiemy dokładnie jakie ilości użyjemy pochłaniacza wilgoci do zabezpieczenia przed wilgocią. Saszetki można ze sobą dodawać i łączyć.

Jakie zastosowanie ma silica gel?

Jakie zastosowanie ma silica gel?

Saszetki silica żel są szeroko stosowane m.in. w branżach: spożywczej, medycznej, farmaceutycznej, tekstylnej, elektrycznej i elektronicznej, galanterii skórzanej i wielu innych, tam gdzie trzeba chronić produkt przed wilgocią.

Jak stosować silica gel?

Jak stosować silica gel?
  • Osuszacz działa lepiej w środowisku zamkniętym.
  • Nie używaj środka osuszającego z żelu krzemionkowego, jeśli nie możesz zagwarantować osuszania w ograniczonej przestrzeni, ponieważ pochłaniacz wilgoci z żelu krzemionkowego nie może wchłonąć niekończącej się wilgoci z powietrza.
  • Po umieszczeniu osuszacza w postaci saszetek żelu krzemionkowego w swoich produktach, natychmiast je zamknij.
  • Niewykorzystane saszetki, które nie zostały użyte należy przechowywać w zamkniętym opakowaniu Otwarty osuszacz w postaci żelu krzemionkowego, który nie został zużyty, należy uszczelnić w przypadku zawilgocenia.
  • Dobranie ilości saszetek zależy od wielu czynników: wielkości środka osuszającego, właściwości materiału opakowaniowego, środowiska, warunków atmosferycznych, trwałości towarów, szczelności itp., itd.
  • Chronić przed dziećmi

Silica gel ze wskaźnikiem adsorpcji. Wskaźnik zużycia.

Silica gel ze wskaźnikiem adsorpcji. Wskaźnik zużycia.

Jak długo działa silica gel? Odpowiedź jest dosyć prosta. Pochłaniacz wilgoci w postaci żelu krzenionkowego popularna nazwa to silika gel, działa tak długo, aż możliwości pochłaniania wilgoci ulegną nasyceniu. Kiedy to nastąpi? Można oczywiście to wyliczyć biorąc pod uwagę wiele czynników, które mają wpływ na efektywne dobranie odpowiedniej gramatury pochłaniacza wilgoci. Bierze się pod uwage m.in.: wilgotność powietrza, temperaturę, wielkość opakowania, rodzaj pochłaniacza itd. itp. Aby tokładnie stwierdzić czy środek jest już na końcu swojej pracy musielibyśmy go dokładnie ważyć przed pracą oraz w trakcie pracy.

Jest na to lepszy sposób...

Pochłaniacz wilgoci z glinki bentonitowej

Pochłaniacz wilgoci z glinki bentonitowej

Kolejnym pochłaniaczem wilgoci, który sprawdza się jako zabezpieczenie przed wilgocią jest glinka bentonitowa.

Środek osuszający na bazie glinki jest najtańszym ze wszystkich środków osuszających i jest naturalnie występującym, bezpiecznym minerałem składającym się z krzemianu magnezu i glinu (rodzaj glinki hydros, krzemianu wapnia). Glinka bentonitowa jest stosowana w większości zastosowań przemysłowych wymagających kontroli wilgotności, ponieważ łatwo się ładuje i nie pęcznieje w wyniku adsorpcji pary wodnej.

Zastosowanie glinki bentonitowej jest bardzo popularne wśród posiadaczy kotów, gdzie piasek w kuwecie ma często dodawaną glinkę bentonitową.

Glinka bentonitowa w saszetkach jest bardzo dobrym zabezpieczeniem przed wilgocią dla branży przemysłowej.

Pochłaniacz wilgoci na bazie chlorku wapnia CaCl2. TOP ONE DRY.

Pochłaniacz wilgoci na bazie chlorku wapnia CaCl2. TOP ONE DRY.

Kolejny pochłaniacz wilgoci to TOP ONE DRY. Jest to pochłaniacz wilgoci na bazie chlorku wapnia (CaCl2)

TOP ONE DRY jest produktem spożywczym, nietoksycznym i nieszkodliwym dla środowiska. Środek osuszający TOP ONE DRY CaCl2 zamieni się w żel po wchłonięciu wilgoci z otoczenia, bez pęknięć i kurzu.

Zalety:

  • Szybkość wchłaniania do 300%.
  • Nietoksyczny i nieszkodliwy, wolny od DMF;
  • Niepylący, mocny i trudny do rozdarcia.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez doneta.pl